topleft
topright

Seksualiniam priekabiautojui Seime ne vieta: peticija dėl K. Pūko apkaltos

Viešojoje erdvėje pasirodė drąsių merginų pasakojimai apie Seimo nario organizuojamus „darbo pokalbius“. Jų metu Tautos atstovas komentuoja padėjėjomis siekiančių dirbti merginų krūtines, vedasi į savo miegamąjį, kviečia kartu kloti lovą ir laido kitas seksualinio pobūdžio užuominas.

Su tokiu elgesiu susiduria net 35% Lietuvos moterų. Tuo tarpu net 38% Lietuvos gyventojų galvoja taip pat kaip ir K. Pūkas – kad moterų lietimas nederamu ar nepageidaujamu būdu neturi užtraukti atsakomybės. Toks požiūris, išgyventas pažeminimas ir menkos galimybės gauti pagalbą, stabdo moteris nuo savo teisių gynimo ir leidžia priekabiautojams jaustis nebaudžiamais.

Mes manome, kad Seimo narys, davęs priesaiką gerbti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai tarnauti demokratijai, ir atstovaujantis Tautą, negali prisidengti neliečiamybės šydu ir išvengti atsakomybės už padarytas veikas. Nebaudžiamumas ir tyla sukuria geriausią terpę priekabiavimui plisti.

Mes manome, kad seksualinio priekabiavimo aukų patirtys turi būti vertinamos taip pat rimtai, kaip pranešimas apie bet kokį kitą nusikaltimą – plėšimą, vagystę ar fizinį smurtą.

Seimo nario vykdomas seksualinis priekabiavimas diskredituoja valstybės valdžią, tokias veikas vykdantis asmuo laikytinas praradusiu piliečių pasitikėjimą. Apkalta, kaip viena iš pilietinės visuomenės savisaugos priemonių, yra būtinas atsakas į teisės ir moralės požiūriu netoleruotinus Seimo nario veiksmus.

Dėl to mes prašome:

1.     LR Seimo Etikos ir procedūrų komisijos siūlyti Seimui pradėti apkaltos procesą K. Pūkui.

2.     LR Seimo panaikinti K. Pūko Seimo nario mandatą apkaltos proceso tvarka.

 

PAPILDYTA. Dėl seimo nario Kęstučio Pūko galimo seksualinio priekabiavimo.

 

Peticiją inicijavo:

Lygių galimybių plėtros centras

Žmogaus teisių stebėjimo institutas

Peticiją pasirašo:
Lietuvos žmogaus teisių centras
VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“
VšĮ „Diversity Development Group“
Tolerantiško jaunimo asociacija
VšĮ Women’s Intelligence Network
Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras/Specializ uotos pagalbos centras
Labdaros ir paramos fondas „Frida“

 

 
© Lyčių studijų centras 2013
Proudly powered by WordPress